top of page

חדר הניתוח של ת.ל.מ

הטיפולים בחדר הניתוח מתבצעים בעזרת מיכשור רפואי המאפשר ניטור רציף, הכוונה בזמן אמת וטכניקות טיפול מגוונות ומהמתקדמות בעולם.

טכניקות אלה מקצרות את משך הניתוח ומביאות לתוצאות איכותיות ביותר וזמן החלמה מהיר.

הצוות של חדר הניתוח כולל רופאים כירורגים מומחים, צוות סיעודי מוסמך ומזכירות רפואיות אשר מלוות את המטופל החל משלב ההחלטה על ניתוח ועד לסיום תהליך ההתאוששות.

אי ספיקה ורידית

אי ספיקה ורידית
VaricoseVeins-PageImage.jpg

אי ספיקה ורידית הינה בעיה נפוצה באוכלוסייה, בעיקר בגילאי 50.

שורש הבעיה הוא תפקוד לקוי של שסתומים חד כיווניים הנמצאים בתוך הורידים ברגליים, במרחק 10-15 ס"מ זה מזה. שסתומים אלו מסייעים בדחיפת הדם לכיוון הלב, כנגד כוח הכבידה. מצב של ירידה בתפקודם גורם להרחבה והתארכות הורידים, ויבוא לידי ביטוי כתחושה של כבדות, כאב, גרד והיווצרות בצקות. בנוסף, עלולות להתפתח דליות ורידים, במיוחד על רקע של הריונות מרובים, עמידה ממושכת, שינויים הורמונליים ונטייה גנטית משפחתית.

ניתן להקל על הכאב בעזרת הליכה, הרמת רגליים ושימוש בגרב אלסטית.

אי הספיקה מתרחשת בעיקר במערכת הורידים השטחית. למערכת זו גיבוי במערכת ורידים עמוקה, ולכן ניתן לסגור את הורידים החולים בניתוח ולפתור את הבעיה. אותם ורידים ייספגו בגוף, והדם יזרום בורידים סמוכים תקינים ובמערכת העמוקה.

foot-and-ankle-veins-feat.jpg
ראיון עם רם.png

לצפייה בראיון עם דוקטור רם אברהמי לחצו כאן

איך מטפלים?

טיפולים

גלי רדיו (RF)

טכנולוגיה הפועלת על גלי רדיו. הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית ובמהלכו מוכנס, בהנחיית אולטרסאונד, סיב לאורך הוריד, ובקצהו משדר גלי רדיו. גלי הרדיו מפיקים חום ממוקד ובכך סוגרים את הוריד. הסיב מוחדר דרך חתך קטן ביותר ולכן הטיפול אינו משאיר צלקות והחזרה לשגרה היא מיידית. לנו ניסיון רב שנים בטכנולוגיה זו והיא נחשבת אפקטיבית ובטוחה ביותר.

טכנולוגיה חדשנית לסגירת ורידים חולים על ידי איטומם בדבק ייעודי שפותח למטרה זו. במהלך הטיפול מוחדר, בהנחיית אולטרסאונד, סיב לאורך הווריד ומקצהו מוזרקת כמות קטנה של דבק שסוגר את דפנות הכלי ללא תהליך דלקתי. הטיפול מתבצע בעזרת מחט בלבד, כלומר ללא צורך בהרדמה מקומית ולרוב אין צורך בחבישת גרב אלסטית לאחר הניתוח.

Venaseal

מכשיר חדשני בפיתוח ישראלי. טכנולוגיית הטיפול כוללת החדרת סיב דק לוריד, בהנחיית אולטרסאונד, והפעלת גירוי מכני על דופן הוריד הגורם להתכווצותו תוך שילוב הזרקת סקלרוזן הגורם לסגירתו של הוריד ובהמשך להעלמותו.

יתרון משמעותי לטיפול הוא העדר הצורך בהרדמה מקומית שכן אין שימוש בחימום הוריד. התהליך נמשך כ-30 דקות ולאחריו ניתן לחזור לפעילות רגילה. 

קלריווין

בשיטה זו מסומנים הוורידים הבולטים וענפים של הספנה על פני הרגל. בהרדמה מקומית, תוך שימוש במחט זעירה ובמכשור ייחודי, נשלפים הורידים מהרגל. לטיפול תוצאות קוסמטיות מצוינות ללא תהליך של דלקת וספיגה שמתרחש בשיטות האחרות. יש לציין שניתן לנקוט בשיטה זו רק בוורידים מגודל 2 מ"מ ולא בנימים.

כריתת דליות

הזרקות המתבצעות תחת סונר (אולטרה סאונד) או באופן ישיר, במהלכן מוזרק חומר סקלרוזנט קצפי לווריד המטופל. החומר ממיס כימית את חלקו הפנימי של הווריד שבתגובה עובר תהליך דלקתי מכוון, נספג ונעלם. התהליך נמשך מספר שבועות עד חודשים. טכניקה זו משמשת במקרים של הישנות דליות או בענפי דליות לאחר טיפול בספנה בשיטות אבלציה אחרות.

סקלרו

טיפול במהלכו מוכנסת צינורית כפולה לווריד אשר שואבת את הדם מהווריד תוך הזרקת סקלרוזנט, חומר אלכוהולי הצורב את הוריד. יתרון משמעותי של פעולה זו הוא שאין צורך בהרדמה מקומית לאורך הוריד. לאחר הפעולה, נדרשת אגידה של גרב אלסטית.

סקלרו סייף

בשיטת טיפול זו מוחדר סיב לווריד או לדליות בהרדמה מקומית ומתבצעת צריבה באמצעות קיטור. שיטה זו זהה לטיפולי אבלציה בחום גלי רדיו או לייזר, אך יתרונה בכך שמאפשרת טיפול גם בדליות וורידים מסולסלים ומפותלים.

קיטור (SVS)

גרב באורכים משתנים המייצר לחץ חיצוני על הרגליים. לחץ זה מסייע בדחיפת הדם לכיוון הלב ובמניעת הצטברות דם בדליות, ובכך מפחית כאב ובצקות.

יש לציין כי השימוש בגרב אלסטית אינו מטפל בבעיה היסודית של הוורידים, ולרוב, מומלץ לבצע ניתוח לסגירת הורידים החולים לטובת ריפוי מלא. הגרב תהווה טיפול משלים לאחר הניתוח או תשמש כתחליף בתקופת היריון.

ניתן לרכוש במרפאת ת.ל.מ גרביים אלסטיות במגוון מידות ואורכים.

גרב אלסטית

068A7772.jpg

תהליך הטיפול באי ספיקה ורידית

תהליך הטיפול

עם הגעתך תופנה לפגישת ייעוץ אישית עם הרופא המטפל במרפאת כלי הדם. במהלכה, הרופא יאזין לתלונותיך, יבצע בדיקת גופנית הכוללת הערכה של הזרימה בכלי הדם ברגליים בעזרת מכשיר דופלקס ויתאר את האפשרויות הטיפוליות המתאימות עבורך.

במידה ואכן יש צורך בניתוח, צוות המזכירות ייקבע ביחד איתך תאריך נוח לביצועו ויסייע בהיבט הבירוקרטי מול קופת החולים ו/או חברת הביטוח שלך לקבלת אישור למימון.

משלב זה והלאה, יהיה צוות המזכירות זמין עבורך בטלפון ייעודי למועמדים לניתוח המאפשר מענה מהיר.

ביום הניתוח עצמו, אפשרי לשתות ולאכול מזון קל עד שעה לפני שעת הניתוח. יש להקפיד ליטול את כל התרופות הקבועות. בנוסף, יומלץ לך ליטול כדור נגד כאבים וכדור הרגעה "ואבן" או "לוריבן", כדור זה מעט מטשטש, לכן אין לנהוג לאחר הניתוח ויש להגיע עם מלווה.

הניתוח עצמו אורך כ-40 דקות עד שעה, כתלות במטופל ובהיקף הפעולה. במהלכו, יעשה שימוש בהרדמה מקומית בלבד, כך שניתן להיות בתקשורת רציפה עם ד"ר אברהמי וצוות האחיות.

בתום הניתוח, תוכל ללכת ולהתנייד כרגיל, ואף תתודרך לבצע הליכה קצרה המסייעת לריפוי ולתהליך ההחלמה. צוות המרפאה יסביר כיצד להתנהל בימים הסמוכים לניתוח וייקבע תור לביקורת אצל הרופא כעשרה ימים לאחר מכן.

doctor advice.png
paper work.png
phone avalable.png
date.png
clock.png
walking man.png
קבע תור
IMG_1645.jpg
bottom of page