אסטתיקה.png

מרפאת אסתטיקה

מרפאה לטיפול בורידים בולטים

העלמת ורידים ונימים בולטים ברגליים על ידי כירורגים מומחים מהטובים בתחום. פעולה המתבצעת במקום בהזרקת קצף באמצעות מחט עדינה ובהנחיית אולטרסאונד. התהליך אינו משאיר צלקת וההתאוששות היא קלה ומידית.

מה זה בעצם ורידים בולטים?

ורידים בולטים ברגליים הם לרוב ביטוי של אי ספיקה ורידית.

אי ספיקה ורידית הינה בעיה נפוצה באוכלוסייה, בעיקר בגילאי 50. שורש הבעיה הוא תפקוד לקוי של שסתומים חד כיווניים הנמצאים בתוך הורידים ברגליים, במרחק 10-15 ס"מ זה מזה. שסתומים אלו מסייעים בדחיפת הדם לכיוון הלב, כנגד כוח הכבידה. מצב של ירידה בתפקודם גורם להרחבה והתארכות הורידים, ויבוא לידי ביטוי כתחושה של כבדות, כאב, גרד והיווצרות בצקות. בנוסף, עלולות להתפתח דליות ורידים, במיוחד על רקע של הריונות מרובים, עמידה ממושכת, שינויים הורמונליים ונטייה גנטית משפחתית.

אז איך מטפלים?

הזרקות אסתטיות

הזרקות של חומר סקלרוזנט בריכוז נמוך לנימים הבולטים באמצעות מחטים עדינות מאוד תוך סיוע של משקפי הגדלה. החומר גורם לסגירתם וספיגתם של הנימים. שיטה זו משמשת לטיפולים אסתטיים, כהשלמה לניתוח או לטיפול במקרי דמם פתאומי מהנימים.

שאלות בנושא אסתטיקה

האם הטיפול בהזרקות הוא חד פעמי או סדרת טיפולים?


כל מקרה לגופו, אך בדרך כלל נדרשים מספר טיפולים על מנת להגיע לתוצאה הרצויה.
האם אראה שיפור מיידי?


הטיפול גורם לתהליך דלקתי מקומי כחלק מסגירת הוריד הבולט, ולכן השיפור אינו נראה לעין מיד בתום ההזרקה ולעיתים גם נוצרת פיגמנטציה חולפת באזור. את התוצאות ניתן לראות בין שבועיים לשלושה חודשים מהטיפול.
האם הטיפול כואב?


הטיפול מבוצע עם מחטים עדינות ולכן אינו כואב ואינו מצריך שימוש בהרדמה מקומית.
האם אפשר למנוע דליות?


רק במידה מוגבלת. ההליכה היומית היא מרשם מצוין למניעת דליות וכן כל פעילות ספורטיבית שאינה גורמת ללחץ תוך בטני מוגזם (כמו הרמת משקולות, למשל). בנוסף, רצוי להימנע מעמידה של יותר משמונה שעות ביום.
האם גלולות למניעת הריון מייצרות דליות?


רובצת על הגלולות דעה קדומה שמבלבלת בין כמה תחומים. 4% מהנשים סובלות מקרישיות יתר. אם הן גם מעשנות וגם נוטלות גלולות, קיים סיכון לטרומבוזות, קרישי דם. ולכן, אם יש היסטוריה של קרישיות יתר או הייתה פקקת ורידים עמוקה בעבר, יש להימנע מעישון ונטילת גלולות. בנוסף, גלולות יכולות להחמיר דליות קיימות, אך מי שיש לה נטייה לורידים שטחיים לא חייבת להימנע מנטילת גלולות.
העבודה שלי כרוכה בעמידה ממושכת. האם אני בסיכון יתר?


גם עמידה ממושכת היא סיבה להופעת דליות. מי שעומד/ת יותר מתשע שעות ביום מגביר/ה את הסיכון לדליות. עם זאת, עמידה ממושכת איננה מחייבת הופעת ורידים. עובדה, יש רבים שעבודתם כרוכה בכך והם לא מפתחים דליות.
מה עוד עלול לגרום להופעת דליות?


טיפול הורמונאלי בגיל המעבר מעלה את ההסתברות להופעת הדליות וכן עייפות החומר. כן, כן, פשוט כך. עם הגיל פוחתת יעילותם של שסתומי הורידים ברגליים.