חדר הניתוח של ת.ל.מ

הטיפולים בחדר הניתוח מתבצעים בעזרת מיכשור רפואי המאפשר ניטור רציף, הכוונה בזמן אמת וטכניקות טיפול מגוונות ומהמתקדמות בעולם.

טכניקות אלה מקצרות את משך הניתוח ומביאות לתוצאות איכותיות ביותר וזמן החלמה מהיר.

הצוות של חדר הניתוח כולל רופאים כירורגים מומחים, צוות סיעודי מוסמך ומזכירות רפואיות אשר מלוות את המטופל החל משלב ההחלטה על ניתוח ועד לסיום תהליך ההתאוששות.

אי ספיקה ורידית

 

אי ספיקה ורידית הינה בעיה נפוצה באוכלוסייה, בעיקר בגילאי 50.

שורש הבעיה הוא תפקוד לקוי של שסתומים חד כיווניים הנמצאים בתוך הורידים ברגליים, במרחק 10-15 ס"מ זה מזה. שסתומים אלו מסייעים בדחיפת הדם לכיוון הלב, כנגד כוח הכבידה. מצב של ירידה בתפקודם גורם להרחבה והתארכות הורידים, ויבוא לידי ביטוי כתחושה של כבדות, כאב, גרד והיווצרות בצקות. בנוסף, עלולות להתפתח דליות ורידים, במיוחד על רקע של הריונות מרובים, עמידה ממושכת, שינויים הורמונליים ונטייה גנטית משפחתית.

ניתן להקל על הכאב בעזרת הליכה, הרמת רגליים ושימוש בגרב אלסטית.

אי הספיקה מתרחשת בעיקר במערכת הורידים השטחית. למערכת זו גיבוי במערכת ורידים עמוקה, ולכן ניתן לסגור את הורידים החולים בניתוח ולפתור את הבעיה. אותם ורידים ייספגו בגוף, והדם יזרום בורידים סמוכים תקינים ובמערכת העמוקה.

לצפייה בראיון עם דוקטור רם אברהמי לחצו כאן

איך מטפלים?

 

גלי רדיו (RF)

טכנולוגיה לטיפול בורידים חולים, הפועלת על גלי רדיו. הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית ובמהלכו מוכנס סיב, בהנחיית אולטרסאונד, לאורך הוריד, והוא משדר בקצהו גלי רדיו. גלי הרדיו מייצרים חום ממוקד ובכך סוגרים את הוריד. הסיב מוחדר דרך חתך קטן ביותר ולכן הטיפול אינו משאיר צלקות והחזרה לשגרה היא מיידית. קיים ניסיון של שנים בשימוש בטכנולוגיה זו והיא נחשבת אפקטיבית ובטוחה ביותר.

טכנולוגיה חדישה ביותר לסגירת ורידים חולים, המתבססת על איטומם בעזרת דבק ייעודי שפותח למטרה זו. במהלך הטיפול מוחדר סיב, בהנחיית אולטרסאונד, לאורך הוריד ומקצהו מוזרקת כמות קטנה של דבק שסוגר את דפנות הכלי ללא תהליך דלקתי. הטיפול מתבצע בעזרת מחט בלבד, כלומר ללא צורך בהרדמה מקומית ולרוב אין צורך בחבישת גרב אלסטית לאחר הניתוח.

Venaseal

מכשיר חדשני בפיתוח ישראלי. טכנולוגיית הטיפול כוללת החדרת סיב דק לוריד, בהנחיית אולטרסאונד, והפעלת גירוי מכני על דופן הוריד הגורם להתכווצותו תוך שילוב הזרקת סקלרוזן הגורם לסגירתו של הוריד ובהמשך להעלמותו.

יתרון משמעותי לטיפול הוא העדר הצורך בהרדמה מקומית שכן אין שימוש בחימום הוריד. התהליך נמשך כ-30 דקות ולאחריו ניתן לחזור לפעילות רגילה. 

קלריווין

בשיטה זו מסומנים הורידים הבולטים וענפים של הספנה על פני הרגל. בהרדמה מקומית ובשימוש בנקבים זעירים של מחט ומכשור ייחודי נשלפים הורידים מהרגל. לטיפול תוצאות קוסמטיות מצוינות ללא תהליך של דלקת וספיגה שמתרחש בשיטות הסגירה האחרות כדוגמת הזרקות קצף וקיטור. יש לציין שניתן לשלוף בשיטה זו ורידים מגודל של 2 מ"מ ולא נימים.

כריתת דליות

הזרקות המתבצעות תחת סונר (אולטרה סאונד) או באופן ישיר, במהלכן מוזרק חומר סקלרוזנט קצפי לוריד המטופל, החומר יוצר הרס כימי של פנים הוריד אשר בתגובה עובר תהליך דלקתי מכוון שבסיומו הוריד נספג ונעלם. התהליך מתמשך מספר חודשים או שבועות. טכניקה זו משמשת לטיפול בהישנות דליות או בענפי דליות לאחר טיפול בספנה בשיטות אבלציה אחרות.

סקלרו

טיפול בוורידים במהלכו מוכנסת צינורית כפולה לוריד אשר שואבת את הדם מהוריד תוך הזרקת סקלרוזנט, חומר אלכוהולי הצורב את הוריד. יתרון משמעותי של פעולה זו הוא שאין צורך בהרדמה מקומית לאורך הוריד. כמו כן, נדרשת גרב אלסטית לאחר הפעולה.

סקלרו סייף

בשיטת טיפול זו סיב מוחדר לוריד או לדליות בהרדמה מקומית ומופעלת צריבה בחום על ידי קיטור. שיטה זו זהה לטיפולי אבלציה בחום גלי רדיו ולייזר, אך יתרונה בכך שמאפשרת טיפול גם בדליות וורידים מסולסלים ומפותלים.

קיטור (SVS)

גרב באורכים משתנים המייצר לחץ חיצוני על הרגליים. לחץ זה מסייע בדחיפת הדם לכיוון הלב ובמניעת הצטברות דם בדליות, ובכך מפחית כאב ובצקות.

יש לציין כי השימוש בגרב אלסטית אינו מטפל בבעיית הורידים היסודית, ולרוב, מומלץ לבצע ניתוח לסגירת הורידים החולים לטובת ריפוי מלא. הגרב תהווה טיפול משלים לאחר הניתוח או תשמש כתחליף בתקופת היריון.

ניתן לרכוש במרפאת ת.ל.מ גרביים אלסטיות במגוון מידות ואורכים.

גרב אלסטית

תהליך הטיפול באי ספיקה ורידית

 

ראשית, תגיע לפגישת ייעוץ אישית עם הרופא המטפל במרפאת כלי הדם. במהלכה, הרופא יאזין לתלונותיך, יבצע בדיקת גופנית הכוללת הערכה של הזרימה בכלי הדם ברגליים בעזרת מכשיר דופלקס ויתאר את האפשרויות הטיפוליות המתאימות עבורך.

במידה ואכן יש צורך בניתוח, צוות המזכירות ייקבע ביחד איתך תאריך נוח לביצועו ויסייע בפן הבירוקרטי מול קופת החולים או חברת הביטוח שלך לקבלת אישור למימון.

מנקודה זו והלאה, צוות המזכירות יהיה בתקשורת עמך בטלפון ייעודי למועמדים לניתוח המאפשר מענה מהיר.

ביום הניתוח עצמו, מותר לשתות ולאכול אוכל קל עד שעה לפני שעת הניתוח. יש להקפיד ליטול את כל התרופות הקבועות. בנוסף, יומלץ לך ליטול כדור נגד כאבים וכדור הרגעה ואבן או לוריבן כדור זה מעט מטשטש, לכן אין לנהוג לאחר הניתוח ויש להגיע עם מלווה.

הניתוח עצמו אורך כ40 דקות עד שעה, כתלות במטופל ובהיקף הפעולה. במהלכו, יש שימוש בהרדמה מקומית בלבד, כך שתוכל להיות בתקשורת רציפה עם ד"ר אברהמי וצוות האחיות.

בסיום הניתוח, תוכל ללכת ולהתנייד כרגיל, ואף תתודרך לבצע הליכה קצרה המסייעת לריפוי ולתהליך ההחלמה. צוות המרפאה יסביר לך כיצד להתנהל בימים הסמוכים לניתוח וייקבע לך תור לביקורת אצל הרופא כעשרה ימים לאחר מכן.

 

03-6557700

053-2121337

רח' הברזל 31, תל אביב

טלפון

זימון תורים

כתובת

LOGO HEB strip bgd.png
LOGO EN.png