שתלי עור

11/03/2014 04:29:00 |
הדפס מאמר

שתל העור הנו רקמה ממקור הומני המסופקת סטרילית. רקמת העור עוברת תהליכי עיבוד להוצאת התאים, על מנת למנוע תגובה אימונולוגית, דהיינו ניתן להשתילה בכל אדם ללא חשש בדחייה או צורך בלקיחת תרופות למניעת דחיית השתל. רקמת העור מיוצרת ע"י בנק הרקמות האמריקאי השני בגודלו בעולם, שסיפק עד היום ב-30 שנות קיומו למעלה מ-4,000,000 רקמות ברמת האיכות והבטיחות הגבוהים ביותר. רקמת העור DermACELL משמשת בהצלחה רבה בריפוי פצעים כרוניים בעשרות מדינות ברחבי העולם.


השתלת העור מבוצעת במרפאת הפצעים שלנו בת.ל.מ. באופן הבא:

1. בשלב הראשון מתבצעת הטרייה של הפצע, על מנת להכין את המקום להשתלה. יתכן שימוש באלחוש מקומי.

2. בשלב הבא יונח על הפצע שתל עור סטרילי, אשר יעוגן למיטת הפצע באמצעות תפרים, סיכות או דבק ניטרלי. לאחר מכן תונח מעל שתל העור חבישה שאינה נדבקת, לרוב חבישה על בסיס יוני כסף, ומעליה פדים לחים של גזה, על מנת לשמור על לחות. הלחות חיונית לתהליך ההיקלטות של שתל העור ולתהליך הסגירה של הפצע.

3. בשלב הסופי תונח תחבושת אלסטית או כל חבישת לחץ אחרת, על מנת לוודא שיהיה מגע מתמיד של שתל העור עם מיטת הפצע. התהליך אינו ארוך ועלול להיות מלווה בכאב קל.


במהלך תהליך הריפוי, שתל העור צפוי להיקלט על ידי גוף המטופל ולהפוך בסופו של דבר לחלק אינטגרלי מהרקמה שלו. משך זמן ההחלמה המשוער לסגירה מלאה של הפצע הוא בין 10-12 שבועות.

בכל שאלה נוספת הרלוונטית להשתלה יש לפנות למרפאת הפצעים.